חג השבועות מזוהה יותר מכל עם הצבע הלבן המסמל חגיגיות וניקיון. אירועי החג, שבהם אוכלים כמיטב המסורת עשויים להותיר את הבגדים הלבנים מוכתמים–ובמיוחד את בגדי הילדים. ללא טיפול מתאים, הכתמים עשויים להישאר ולהרוס את הבגד.

 הנה מספר טיפים שיעזרו לכם להשיג תוצאות טובות יותר בהסרת הכתמים:

עדיף מוקדם. מומלץ לטפל בכתמים כמה שיותר קרוב להיווצרותם ולהשתדל למנוע מהם להתייבש על הבגד. אם לא ניתן לכבס מיד, כדאי לשטוף במעט מים פושרים.

כדי להשיג את התוצאות הטובות ביותר בהסרת כתמים מומלץ לטפל בכתם ישירות בעזרת מסיר הכתמים, ולאחר מכן להוסיף מסיר כתמים גם למכונת הכביסה.

לשים לב לסוגי הבד ולהוראות הכביסה שעל תווית הבגד. אופן הטיפול בבגד משתנה בהתאם לסוג הבד -לא כל הבדים מתאימים לטיפול במסיר כתמים, דוגמת בדים עם הדפסים או משי. לכן, יש לשים לב לסוג הבד ולקרוא היטב את הוראות הכביסה על תווית הבגד לפני השימוש. אם יש ספק, כדאי לנסות את מסיר הכתמים בפינה נסתרת של הבגד.

לפני שמכניסים למכונת הכביסה, יש להפריד בין הבגדים הלבנים והבגדים הצבעוניים. בגדים לבנים יכובסו עם בגדים לבנים בלבד, וחשוב להקפיד לא לערבב צבעים בהירים כגון ורוד או בז’, שעלולים להרוס את הלובן הבוהק של הבגד ולשנות את הגוון.

הימנעו מהמייבש. לא תמיד הסרת הכתמים מצליחה בפעם הראשונה. לכן בגדים עם שאריות כתם, מומלץ שלא לייבש במייבש הכביסה אלא באוויר הפתוח כדי לשפר את הסיכויים להסרת הכתם בכביסות הבאות. המייבש מקבע את הכתם ועלול למנוע את הסרתו.

קיבלנו מאות טיפים מכן על הסרת כתמים, בעיקר מבגדים לבנים. הטיפ הגורף שחזר על עצמו היה שמש! הכי פשוט והכי יעיל. לפרוס את הבגד לייבוש בשמש לאחר כביסה והכתם נעלם!

טיפ נוסף שחזר על עצמו היה נוזל כלים פיירי צהוב. לשפשף על הכתם לפני הכביסה- והכתם נעלם!

והזוכה בהגרלה היא: נאוה עמירם!

תודה לכל המשתתפות בפעילות, ניפגש כאן בפעם הבאה עם פעילויות שוות נוספות!